Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
22.11.2021 08:17 - Играч от НБА призовава Пекин да прекрати принудителното отнемане на органи: „Спрете да убивате за органи“
Автор: humanity21 Категория: Други   
Прочетен: 222 Коментари: 0 Гласове:
-1



Играч от НБА призовава Пекин да прекрати принудителното отнемане на органи: „Спрете да убивате за органи“

От Ева Фу, 16/11/2021

 

На 16 ноември Енес Кантер, център на Бостън Селтикс от НБА, обвини Пекин в промишлено убийство на затворници на съвестта заради органите им, като удвои борбената си кампания в социалните медии срещу режима заради широкомащабните нарушения на човешките права.

„Спрете да убивате за органи. Това е престъпление срещу човечеството“, пише турският играч в публикация, която се появи в неговите Twitter, Facebook и Instagram.

Публикациите на Кантер включват (https://twitter.com/EnesKanter/status/1460653492771692545…) снимки на нов чифт персонализирани маратонки със същото послание. На една от маратонките е нарисуван лекар в синьо, който държи орган, от който все още капе кръв. Върху пръстите на обувката са изобразени черен дроб, бъбрек и сърце; към всеки орган е прикрепен етикет с цена. Маратонката е осеяна с изрисувани петна от кръв.

„Спрете отнемането на органи в Китай“, гласи лозунгът, изписан с едри букви отстрани на една от обувките.

През 2006 г. се появяват подробни доклади, в които се посочва, че режимът е отнемал органи от живи затворници и ги е продавал на пазара за трансплантации. През същата година няколко информатори се обръщат към The Epoch Times (https://m.theepochtimes.com/forced-organ-harvesting-blowing…), за да хвърлят светлина върху незаконната практика.

През 2019 г. базираният в Лондон народен трибунал потвърди (https://m.theepochtimes.com/unmatched-wickedness-tribunal…) дългогодишните обвинения след едногодишно разследване. Той установи, че Пекин е извършвал насилствено отнемане на органи в продължение на години „в значителен мащаб“ и продължава да го прави. Според трибунала основният източник на органите са практикуващите Фалун Гонг - духовна дисциплина, основана на принципите на истинност, състрадание и търпение, която е жестоко преследвана в Китай от 1999 г. насам.

Според някои медицински експерти страхът от икономически репресии отчасти е накарал медицинската и международната общност да си затварят очите за злоупотребите.

Уелдън Гилкрийз, специалист по стомашно-чревни заболявания в Университета на Юта, заяви, че когато се е опитал да обсъди заключението на трибунала със здравната система на училището си, ръководителите са изразили резерви (https://m.theepochtimes.com/us-medical-bodies-silent-on…), опасявайки се, че ако се изкажат, Китай ще спре притока на чуждестранни студенти в университета.

„Определено получавате подкрепа на индивидуално ниво, но когато се опитате да я издигнете до нивото на институцията, тя става оглушително тиха“, каза Гилкрийз пред The Epoch Times през септември.

Корпоративна Америка също проявява нежелание да се изкаже по отношение на човешките права в Китай. Coca-Cola, Airbnb, Procter & Gamble и Visa - основни американски спонсори на Олимпийските игри в Пекин през 2022 г. - отказаха да кажат дали биха подкрепили преместването на Олимпиадата на друго място (https://m.theepochtimes.com/pathetic-and-disgraceful…), когато бяха притиснати от американските законодатели през юли тази година.

„Докато правителствата разрешават на спортистите да участват в игрите, ние ще ги подкрепяме и спонсорираме“, заяви Андреа Феърчайлд, старши вицепрезидент на глобалната стратегия за спонсорство във Visa Inc., по време на изслушването в Конгреса.

През последните две години НБА на два пъти бе подложена на гнева на режима заради въпросите за правата на човека.

През октомври 2019 г. туит на Дарил Мори, тогава генерален мениджър на Хюстън Рокетс, в подкрепа на продемократичните протести в Хонконг доведе до загуба на основни китайски спонсори от НБА (https://m.theepochtimes.com/nbas-damage-control-efforts…). Държавният телевизионен оператор CCTV и интернет гигантът Tencent, които имаха петгодишен договор за стрийминг на мачове от НБА, временно изключиха програмите на лигата от ефир.

Скоро след това Tencent тихо възобнови предаването на живо (https://m.theepochtimes.com/chinese-tech-giant-tencent…), въпреки че оттогава игрите с участието на Филаделфия Севънти Сиксърс, които наеха Мори през ноември миналата година, се излъчват само чрез текстови и картинни актуализации.

Откритата позиция на Кантер по въпроса за Тибет през октомври предизвика нов кръг от ответни действия от страна на Китай. След като публикува двуминутен видеоклип в Туитър, в който критикува потъпкването на религиозната свобода от страна на режима, предаването на живо на мачовете на „Селтикс“ изчезна от Tencent (https://m.theepochtimes.com/celtics-games-scrapped-in-china…).

29-годишният играч е намалил значително игровото си време през този сезон. Досега той е играл само в три от първите 14 мача на „Селтикс“ и има най-ниската в кариерата си средна продължителност от 6 минути на мач, което според някои фенове е свързано с неговата активна дейност.

Кантер изглежда предполага, че случаят е такъв.

„Продължавайте да ме ограничавате на корта, аз ще ви разоблича извън него“, написа той в Twitter два дни по-рано (https://twitter.com/EnesKanter/status/1459932802904903692).

Но старши треньорът на Селтикс Име Удока твърди, че решението за ограничаване на минутите на Кантер се основава на баскетбола, като изтъква слабостта му в защита.

„Имаме много момчета, които са квалифицирани и искат да играят, а те са конкурентни, така че стават нетърпеливи. Искаш да им намериш минути, но и други момчета играят добре“, казва той според Boston.com.

Удока също така заявява, че коментарите на Кантер „всъщност не отвличат вниманието“.

„Не съм в социалните медии. Чувал съм за някои неща, но момчетата имат право да изразяват мнението си. Казвам го от първия ден. Нищо, свързано с баскетбола, няма да се основава на това“, казва той.

 

Превод на български - Страничката "Монтагю Кийн"

 

Източник:  https://www.theepochtimes.com/mkt_breakingnews/stop-murdering-for-organs-nba-player-tells-beijing-to-end-forced-organ-harvesting_4108211.html?utm_source=newsnoe&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2021-11-17-2&mktids=74230f2f8571ebd298a71620b61310ba&est=6%2BpPVzKhKNkxz%2F9mmsboY7unUnecOEQ3hw6F8BDGVih2Z2hjA0HKzLFx0A%3D%3D&fbclid=IwAR2V-REag6wykdlYd_mFTZNIIr977INm8xr9eQgXkREtGbxPyGiZCZVpV4o

image image

 imageimage




Гласувай:
0



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: humanity21
Категория: Други
Прочетен: 452749
Постинги: 675
Коментари: 78
Гласове: 369
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930